Cvičení

Plány

1. volba věkové kategorie
| 2| 3| 4| 5


vybrat uložený plán


Banner

Rychlé míče

Lego

Opravdu ! Máme pro vás stavebnici průpravných cvičení zaměřených na vedení míče, obcházení soupeře, změny směru při vedení míče.Ideální pro přípravky a žákovské kategorie, ale jako zahřátí v průpravné části tréninkové jednotky vhodné pro každou věkovou kategorii.


Uváděné organizační metody průpravných cvičení jsou optimálním prostředkem pro získávání zkušeností s vedením míče, změnou směru, krytí míče, obcházení soupeře. Není divu, že je používají i věhlasné fotbalové školy(myšleno metodiky) jako je holandská Coerverova škola nebo P-S-S systém z Německa(metodika Petera Schreinera).   

Dalším kladem těchto cvičení je ta skutečnost, že jsou to cvičení univerzální co do počtu hráčů, zvláště výhodná je použitelnost pro velké počty dětí. To ocení trenéři, kteří marně shánějí někoho k sobě(samozřejmě to není hlavní důvod pro použití těchto cvičení). Jak jednoduše rozšiřovat organizaci cvičení je vidět na jednotlivých animacích. Při rozšiřování narazíme na jedinou možnou nevýhodu této stavebnice: potřeba velkého počtu kuželů či met.

I když tato cvičení zůstávají průpravnými cvičeními(cvičení bez přítomnosti soupeře), hráči už si pomalu zvykají na tlak okolí – díky uspořádání cvičení na sebe hráči vzájemně působí.


Dále uvádíme animace 4 základních forem, které pokrývají všechny základní změny směru, které mohou při vlastní hře nastat.

Cik-cak

Zde najdete Flash Player, ktery je treba nainstalovat, aby jste meli moznost sledovat video.Blesk

Zde najdete Flash Player, ktery je treba nainstalovat, aby jste meli moznost sledovat video.

 

Vánoční stromek

Zde najdete Flash Player, ktery je treba nainstalovat, aby jste meli moznost sledovat video.
 

 

Hřeben

Zde najdete Flash Player, ktery je treba nainstalovat, aby jste meli moznost sledovat video.
 

 

 

Jak jednoduše měnit jedno uspořádání ve druhé

Zde najdete Flash Player, ktery je treba nainstalovat, aby jste meli moznost sledovat video.
 

Cik-cak přechází v Blesk, Blesk ve Vánoční stromek a ten ve Hřeben.

 

Není to slalom. U každého kužele, který představuje soupeře, vykonáváme požadovanou činnost: zaseknutí, otočku, stahovačku, přešlapovačku atd. – zde necháváme na fantazii trenéra.

Nesmíme zapomenou na přenos do herních podmínek. Hlavní podíl v tréninkovém procesu mládeže by měly mít průpravné hry. Nicméně nejen naše zkušenosti ukazují, že je velmi nepravděpodobné, aby hráči tak nějak sami od sebe začali ve hře používat různé způsoby obcházení soupeře, změny směru, finty, aniž by tomu předcházel nácvik pomocí průpravných cvičení a herních cvičení. Důležitá je též praktická ukázka.

 

Ing. Radek Votípka, www.fotbal-trenink.cz

Komentáře
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Copyright 2006-2010 by http://www.fotbal-trenink.cz