Cvičení

Plány

1. volba věkové kategorie
| 2| 3| 4| 5


vybrat uložený plán


Banner

Rychlé míče

Připravili jsme novou rubriku, kterou jsme nazvali Rychlé míče. Proč jsme zvolili takový název ? Chtěli jsme aby působil poutavě, trochu záhadně, a zárověň vyjadřoval obsah rubriky. Co je vlastně obsahem ? Krátké a rychlé praktické rady, které si může trenér či hráč rychle přečíst a okamžitě použít v praxi.

Dříve a pozdě příchozí

Pátek, 08 Říjen 2010 13:08

Téměř na každém tréninku mládežnických kategorií se stává, že někteří hoši či dívky jsou na hřišti brzy a někteří se zpozdí. Obě varianty mohou působit problémy, zvláště pokud je hřiště k dispozici pouze vymezený čas.

 

 

Využij stojné nohy soupeře

Čtvrtek, 02 Září 2010 11:19

Při výchově mladého fotbalisty je třeba dbát základních metodických postupů a postupně rozvíjet jeho repertoár dovedností taktických i technických. Jedna ze základních částí útočných individuálních herních činností je obcházení soupeře. Při nácviku této dovednosti se často zapomíná na taktickou stránku věci.

 

Jak řešit situace „sám na brankáře“

Úterý, 24 Srpen 2010 08:35

Když se hráč ocitne v takové situaci, je vystaven velkému tlaku neboť každý očekává, že to skončí gólem. Brankář je z psychického hlediska ve velké výhodě – může jen překvapit, vytasit se se zázračným zákrokem. Od hráče se očekává jediné - gól.

 

To pomůže od bezhlavého nakopávání

Sobota, 24 Červenec 2010 10:58

Dnes se zaměříme na rozvoj hráčova vnímání okolí. Fotbalista by měl vědět a vnímat v maximální možné míře co se děje na hřišti, kde jsou a co dělají spoluhráči či protihráči a podle toho reagovat.

 

Lego

Neděle, 18 Červenec 2010 18:10

Opravdu ! Máme pro vás stavebnici průpravných cvičení zaměřených na vedení míče, obcházení soupeře, změny směru při vedení míče.

 

Co je s ním ?!

Čtvrtek, 15 Červenec 2010 06:42

Často slýchávám z úst rodičů i trenérů, že ten a ten hráč se v poslední době strašně zhoršil, není už co býval, ustrnul ve svém vývoji.

 

 

Práce s detaily

Úterý, 15 Červen 2010 09:34

Rychlost je z velké části daná geneticky, tedy dědičně a je těžko trénovatelná. Jenže to platí jen pro ryzí běžeckou rychlost. My vám ukážeme jak „urychlit“ kteréhokoliv hráče, bez ohledu na to, kolik má rychlých vláken ve svých svalech. Nevěříte ? Je to jednoduché a předložíme vám pro to i důkazy, které jsou neoddiskutovatelné. 

 

Jak odměnit hráče na konci sezóny ?

Středa, 09 Červen 2010 09:29

Odměňování je velmi častý způsob vnější motivace, zvláště u dětí. Využívá se v průběhu či na konci sezóny.

 

 

Strana 2 z 3

Copyright 2006-2010 by http://www.fotbal-trenink.cz